Čínská vinařská expanze pokračuje
Čínští investoři koupili v australském regionu Hunter Valley v posledních dvou měsících již šest vinařství.
Čínští investoři koupili v australském regionu Hunter Valley v posledních dvou měsících již šest vinařství.
Krásné svátky vánoční a vše nejlepší do nového roku!
Francouzskému sluchu zní slovo crémant podstatně lahodněji než tomu českému. Základem tohoto termínu je totiž výraz crème – smetana, šlehačka, která se tu dostala do souvislostí díky jemné a zároveň husté pěně crémantu bezprostředně po nalití.
Příznivci této odrůdy si mohou do svých kalendářů už rovnou zapsat datum 25. a 26. února 2012. Tehdy se v německém Bad Neuenahr v údolí Ahr uskuteční 1st International Pinot Noir Symposium a podle organizátorů půjde o zcela mimořádnou akci.
Mezi všemi crémanty je ten alsaský v současnosti suverénně nejrozšířenějším reprezentantem tohoto typu sektu – jeho produkce dosahuje ročně téměř 25 milionů lahví, což je 3x krát více, než produkuje burgundský crémant na druhém místě.
Bělostná barva půdy září v kraji Champagne už zdaleka a patří ke koloritu zdejších vinohradů stejně tak jako štěrk k Médocu nebo kamenné valouny k Châteauneuf-du-Pape. Relativně chladné klima sotva stačí na to, aby réva dozrála, ale zázrak křídového podloží udělá své - dokáže jí dát vlastnosti, jež jí v průběhu dalšího zpracování katapultují na samotný vrchol dokonalosti šumivých vín.
Patrně největší současný znalec bordeauxských vín a zároveň muž, jenž je znám dokonalou profesionalitou i „neúplatným“ přístupem, vydal svůj pohled na současnou scénu.
Dánsko bylo v srpnu 2000 uznáno komisaři Evropské unie za vinařskou zemi. Globální oteplování přineslo teplejší zimy, méně jarních mrazíků, méně deště v létě a vegetační období delší o tři týdny. Moderní technologie a rezistentní novošlechtění učinily vinařské pokusy ještě více smysluplnými.
Přehled vinařství Dánska
7. 12. 2011 byla zveřejněna nová etiketa Ch. Mouton Rothschild. Jejím autorem je britský umělec indického původu Anish Kapoor.