Čína se stala největším trhem pro vína z Bordeaux
Zvyšující se zájem čínských zákazníků o vína z Bordeaux začal být zjevný již před pěti lety. V současné době nabyl ovšem tento trend téměř dramatických rozměrů.
Zvyšující se zájem čínských zákazníků o vína z Bordeaux začal být zjevný již před pěti lety. V současné době nabyl ovšem tento trend téměř dramatických rozměrů.
Za jednu noc očesali zločinci do hola hektary vinné révy představující pro zemědělce celý rok práce. Pro pěstitele to může znamenat finanční krach, protože zemědělské pojištění nehradí plnou cenu suroviny.
Dle předpovědí francouzského ministerstva zemědělství (Le Service de la Statistique et de la Prospective du Ministere de l'Agriculture) z 1. srpna dosáhne sklizeň roku 2010 47,7 milionu hektolitrů hroznů, oproti odhadu 47,3 milionu hektolitrů ze začátku července.
Jak se jmenuje a k čemu sloužila miska na obrázku?
Místo na Moravě, které je na snímku, jistě nebude těžké uhodnout. Naše otázka zní – která odrůda je pro tuto lokalitu typická?
Tuto novou službu pro zákazníky zavedli nedávno ve Francii. Ale kdo ví, třeba se jí dočkáme i u nás...
Naši vinaři očekávají až 40% propad oproti dlouhodobému průměru. Může za to kombinace plísně a počasí.
Na začátku roku 2010, tedy po dvou tvrdých letech, které si Champagne prožila, se začíná této francouzské vinařské oblasti opět blýskat na lepší časy.
V uplynulých týdnech proběhla ze strany SZPI rozsáhlá kontrola zaměřená na vedení vinařské evidence. Inspektoři SZPI se zaměřili zejména na dohledatelnost původu nakoupených hroznů zpracovaných na jakostní odrůdová vína, která jsou deklarována jako tuzemská. Kontroly, které probíhaly jak u pěstitelů a překupníků hroznů, tak také u samotných výrobců vín, přinesly překvapivé výsledky.
Pro houbaře a zároveň milovníky vína přinášíme další recept. Rozhodně vyzkoušejte – jde skutečně o mimořádnou laskominu.
Ruský prezident Dmitrij Medveděv podepsal návrh zákona prosazující úplný zákaz řízení pod vlivem alkoholu.
Zatímco se Španělsko připravuje na sklizeň ročníku 2010, výrobci vína si dělají starosti o cenu hroznů. Někteří z nich se již dokonce rozhodli nechat hrozny na keřích a nesklízet je.
I když by to podle názvu mohlo vypadat, že se jedná o šelmy, řádící ve sklípku, je tomu docela jinak. Houbařská sezóna je v plném proudu, a tak vám nabízíme jeden neotřelý recept.
Šampionem nominační soutěže mikulovské vinařské podoblasti je Veltlínské zelené, 2009, pozdní sběr od Vinařství Mikrosvín Mikulov.
Navzdory všeobecnému přesvědčení se ukazuje, že finanční a hospodářská krize nevedla ve Spojených státech k omezení spotřeby vína.
Jak dopadlo porovnání dvou legendárních vín?
Srpnová soutěž nás zavede na Nový Zéland, odkud je následující fotografie. K čemu ve vinici slouží dva sloupky v popředí? Malá nápověda: souvisí s nimi i vrtule na pylonu v pozadí snímku.
Ve vraku lodi na dně Baltického moře objevili švédští potápěči zřejmě nejstarší šampaňské na světě.
Plíseň révová nebo peronospora trápí vinice na jihu Moravy už od konce května. Nyní se však přidala další pohroma v podobě plísně oidium, které vinaři lidově říkají „padlí“.
Milovníci kvalitních lahůdek u nás obecně nemají příliš důvodů k radosti. Tentokrát se ale dočkali příjemného překvapení.